Skip to content
KREATIV-I-TET
  • Hjem
  • Om meg
  • Jobben min
  • Kategorier
    • bad
    • blomster
    • borddekking
    • design
    • DIY
    • event
    • farger
    • foto
    • fra skrivehjertet
    • før/etter
    • gaveinnpakking
    • gjenbruk
    • høytid
    • hverdagsliv
    • inspirasjon
    • interiør
    • instagram
    • jobb
    • kjøkken
    • kontor
    • mat
    • meg og mitt
    • oppbevaring
    • oppussing
    • reise
    • soverom
    • spiseplass
    • starte bedrift
    • stue
    • styling
    • trend
  • Presse
  • Kontakt
  • Search Icon

KREATIV-I-TET

En blogg om interiør, inspirasjon, DIYs, oppussing og litt til.

Ta tilbake kreativiteten

Ta tilbake kreativiteten

9. januar 2014 Comments 14 comments
Debatten herjer i interiørblogglandia om dagen der graden av hvor unike vi (altså interiøbloggerne) egentlig er diskuteres fra det ene og andre ståsted. I kommentarfeltet hos Norske Interiørblogger står sterke meninger, Keiserens Nye og SignePling har hatt blogginnlegg uavhengig av NIB, ja, så det virker som at dette er noe flere tenker på om dagen. Blir 2014 året der alle går i hver sin retning og blir helt individuelle med ting ingen andre har sett før?
Sofa fra Living, gulvteppe fra Teppeabo, bord fra IKEA, gul firkantet pute, lyseblå pute, pute med stjerne, pute med sikksakk og hvit/svart pute fra Kremmerhuset, svart pute med katt fra H&M Home, gul dot-pute fra HAY, vinballong-holder fra bruktbutikk, bilder fra Keiku, stålampe fra Skeidar, telysholder Tom Dixon, kobbervase fra House Doctor (tror jeg), svart katt på hodestøtte; Pysen 🙂

Selv hadde jeg tenkt å starte året med og skrive noe om hva slags nyttårsforsetter jeg hadde satt meg, eller rettere sagt mål for 2014, men ferieslutt og fokus på det ene målet utsatte det litt.
Et par av målene var nemlig ganske i tråd med hele denne diskusjonen…
Jeg har alltid vært litt sta på at jeg skal kjøre min egen stil. Prøve å drite i hva som er populært og finne min egenart. Mikse ting jeg liker i en salig blanding, det være seg loppemarkedfunn og arvegjenstander, ting jeg har pusset opp eller laget selv, etterligninger fra lavpriskjeder eller de dyre tingene som er merket med design. 
Når sant skal sies er det ikke før det siste året – halvannet at jeg virkelig har investert i noen litt dyrere interiørting. Før tenkte jeg faktisk ofte at jeg skulle være en motvekt til alt dette, at jeg som sagt skulle finne på billigere løsninger og gjerne lage noe selv eller kanskje finne noe som lignet hos f.eks. Kremmerhuset eller Søstrene Grene. Jeg ville i grunnen ikke bruke så mye penger på interiør og syntes det var litt tullete og flaut å bruke flere tusen kroner på lamper eller stoler.
Spraylakkert messingvase (fra loppis), selvsydde skinnstjerner, Happy Lights, HAY-hånd, Kähler-vase
Så begynte jeg plutselig å få opp øynene for alle de stilige (og noen ganger litt dyre) designtingene der ute. Jeg vet ikke helt når det startet, men etter hvert leste jeg jo flere og flere interiørblogger og -blader, Instagram gjorde for alvor inntog og jeg begynte å være med på bloggtreff i butikker som gjerne hadde mye av dette fine… jeg så det over alt og jeg fikk mer og mer på ønskelista…
Og så kjøpte vi vår første leilighet i sommer, og da bestemte jeg meg for å investere i noen ting jeg hadde hatt lyst på lenge. Jeg hadde råd til det og jeg hadde lyst til det. Endelig skulle jeg kjøpe hyller et annet sted enn IKEA og bestilte meg tre stykker fra String! Endelig skulle vi bestemme SELV hvilke lamper vi skulle ha i taket – og da skulle det ikke være skinne med spotter som det var i utleieleiligheten, men lamper som virkelig gjorde noe ut av seg!
Da jeg bestilte kobberlampa fra Tom Dixon var det ikke uten sommerfugler i magen. Faktisk ble jeg nesten litt sånn flau og tenkte at det var tullete dyrt, som jeg beskrev over her, men samtidig ble jeg så spent og glad og forventningsfull!
Bordet er arvet hjemmefra og malt hvitt, hvite stoler fra Skeidar, blank stol fra IKEA, lampe: Copper shade fra Tom Dixon, lysestake: Kubus fra byLassen, bildet på veggen er av ei dør på Grünerløkka som jeg har tatt med mobilen. Vi har printet det ut og limt det på et lerret fra Søstrene Grene.
Allikevel, oppi denne kjøpegleden og entusiasmen over å innrede eget hjem, kjente jeg litt på at jeg både kjøpte for mye og at jeg ble alt for påvirket av andre. Jeg leser som sagt mange blogger og interiørblader, og er litt for avhengig av Instagram, og når man ser de fineste bilder av de samme tingene setter de seg fast på netthinna og før man vet ordet av det har man lagt det i handlekurven i nettbutikken og trykket bestill!
For å sette det på spissen: Man prøver å holde på stilen sin, men samtidig ser man at det er hjemmene med svart og hvitt og designting – og nesten bare det – som får oppmerksomheten og mest likes. Klarer man å kjøre sin egen greie og ikke bry seg om dette i det hele tatt er man god, og jeg føler jeg har på en eller annen måte har sviktet meg selv litt i det siste. Misforstå meg ikke, jeg ELSKER leiligheten vår og slik den er nå, jeg ELSKER tingene våre og de valgene vi har tatt. Men er det nok ting fra HAY, House Doctor og Tom Dixon her nå?
Eller er balansen mellom akkurat det jeg prøver å søke på plass; personlig stil, selvlagde ting, bruktfunn og billig nips og designting i en fin blanding? For det er DET jeg liker med interiør og interiørbloggerne: Vi ER jo ikke SÅ like er vi? For javel, så har mange hånda fra HAY og lysestaken fra Tom Dixon, men jeg synes at tingene framstår forskjellige hos forskjellige folk – nettopp fordi alle har forskjellig stil og mikser forskjellige ting!
Piano og pianokrakk arvet fra besteforeldrene mine, matte fra Kremmerhuset, broderi fra loppis, hodeskalle fra Seletti, gullpistol fra Bloomingville, bilde med paljetter er laget selv, marmorvase fra loppemarked, byste, plexiboks og dyrehode fra Kremmerhuset, lampe fra House Doctor.
SÅ: Tilbake til der jeg startet; målene mine for 2014.
For å starte med det som ikke er så relevant til denne bloggen, men kanskje litt allikevel: 
HELSE. 
Kort sagt har det blitt for lite bevegelse og for mye godsaker siden i sommer, nå skal det skjerpes! Det blir bra både for hodet, kroppen og leddene! Jeg håper og tror overskuddet og energien skal vende tilbake når jeg snur om dette – og det vil nok komme bloggen til gode også.
And then…
ØKONOMI
I 2014 skal jeg slutte med alle småkjøp og «åh, den har jeg lyst på og kjøper»-kjøp. Jeg skal omtrent innføre shoppestopp, og det skal spares. Jeg er faktisk lei av at jeg kjøper så mye! De der rundene på Søstrene Grene der jeg bare skal titte litt og alltid ender opp med å kjøpe noe til 200 kr.. jeg MÅ jo ikke det? Og leiligheten har omtrent alt det den trenger av nips og naps nå. Jeg skal heller bruke det som er i skapene – sette det sammen på nye måter for eksempel, spare og bruke pengene på større prosjekter, som å pusse opp kjøkkenet og toalettet! Også skal jeg spare til ferie.
Moodboard vil jeg lage flere av i 2014!
Og her kommer det siste hovedmålet ganske naturlig:
KREATIVITET
Kjøpelei og litt lei av meg selv som må ha alle tingene som plutselig så mange har; i 2014 skal kreativiteten få blomstre igjen. Jeg har gjort altfor-altfor lite DIYs og hobbyting i 2013 at jeg nesten skammer meg. Det er en grunn til at bloggen heter det den heter, og det har jeg virkelig ikke levd opp til (føler jeg selv). Alle de hobbytingene som nå bare ligger i bokser og støver ned, de skal fram i lyset! Symaskinen skal kreere nye putetrekk og jeg skal spraye og lime og klippe og brette! Dette er ikke bare en interiørblogg, dette skal også være hobby, DIY og foto!
Jeg sier ikke at jeg aldri kommer til å kjøpe noe nytt i år, noe som andre har og som kanskje er dyrt. Det vil være å kaste dekorstein i glasshus (dekorsteinsitat: Keiserens Nye). Men jeg skal bli mer bevisst på forbruk, og jeg skal ha is i magen og kjøre på med min egen greie – uavhengig av hva som gir klikk eller likes.
For til slutt tror jeg at både jeg og dere som følger med her vil sitte igjen med
en god følelse av det.
Godt nytt kreativt, sunt og økonomisk år! 🙂
//
A long text about individuallity and uniqueness in the world of interior bloggers.
I hope you can use Google Translate to understand it, it’s too much to translate for me 😉

inspirasjon, interiør, meg og mitt, nib, stue, Ukategorisert

Post navigation

PREVIOUS
2 0 1 4 – gratis kalender
NEXT
When wrong is just right

14 thoughts on “Ta tilbake kreativiteten”

  1. Vicky Holmedal sier:
    9. januar 2014, kl. 23:43

    Jeg få sommerfugler i magen når jeg se den bilde med din nydelig lampe ♡ det er fantastisk! Nydelig hjem dere ha. Jeg har også planer om mer kreativitet og spare penge til Colombia turen i sommer.

    Takk for å dele gode og fornuftige tanker.

    Klem
    Vicky

    Svar
  2. (eddas) sier:
    10. januar 2014, kl. 07:45

    Ja…..det er godt det blir satt litt fokus på disse tingene:)men forhandlerene er nok ikke så glade for dette temaet hos interiørblogerene….:):)hos meg må kreativiteten råde for det er ikke lommeboken som gjør he he he
    ha en flott dag……….men du har fått det kjempefint nå 🙂

    Svar
  3. Linn sier:
    10. januar 2014, kl. 08:56

    Kjempefnt innlegg 🙂 veldig enig i at selv om vi bloggere har noe av de samme tingene, så fremstår de forskjellig i de ulike hjemmene (for det meste hvertfall) Her blir også mer eller mindre shoppestopp, det tror jeg mange har godt av 😉

    Svar
  4. AC IN A BOX sier:
    10. januar 2014, kl. 18:17

    Flott innlegg! Enig i det du tar opp her. Like ting fremstår forskjellig alt etter hvem som har de og deres stil. Og så er det noe med at en ofte begynner å like det en ser mye – akkurat som med musikk – jo oftere en hører en låt jo bedre blir den…

    Fin helg til deg!
    – AC

    Svar
  5. Drude Nygaard sier:
    10. januar 2014, kl. 18:48

    Flott innlegg. Du fører en god penn.

    Svar
  6. Ellen* sier:
    11. januar 2014, kl. 11:45

    Hei! Ny leser her. Legger deg til i bloggroll’en etter å ha funnet deg via rom123. Fin blogg – liker den og liker nyttårforsettene dine. Blir kjekt å følge deg videre. Min plan er å blogge mer, etter et travelt halvår på andre fronter, og kreativiteten syns jeg får et ‘boost’ helt av seg sjøl nå i januar. Nytt år, nye muligheter:o) God helg til deg!

    Svar
  7. Høytrykk sier:
    11. januar 2014, kl. 12:25

    Fint innlegg! Tankene mine svirrer rundt dette temaet også, og planen min er også å kutte alle de småkjøpene og gjøre litt mer gjør-det-selv-prosjekter.

    Svar
  8. Edny sine puslerier sier:
    11. januar 2014, kl. 19:58

    Så flott og ærlig innlegg! Jeg gleder meg til å se mer av kreativitetene dine;)

    Svar
  9. Jatte sier:
    12. januar 2014, kl. 02:18

    Bra innlegg, skrev selv om det for noen dager siden.. føler ikke lenger jeg helt passer inn i denne interiørbloggverden, for jeg er ikke innenfor den «in stilen» som er overalt nå.. men det er synd..!

    Liker din stil da, syns du har særpreg.. det går an og ha noen av de IT tingene – men om hele huset kun er det som er in blir det kjedelig syns jeg 🙂

    Ha en fin Søndag,
    Klemmer fra Jatte! 🙂

    Svar
  10. Frk Elton sier:
    12. januar 2014, kl. 14:05

    Jeg synes du skal være kjempestolt! Du har allerede en særegen stil og måte å sette sammen desigobjekter med andre ting på og dermed så blir det overhode ikke kjedelig å se bildene fra ditt hjem, bare inspirerende 🙂 Det er jo lov å kjøpe dyr design hvis det er veloverveid i forhold til egen stil og ikke in-faktoren.
    Hvis alle hadde vært like flinke til å kombinere tingene hadde kanskje ikke denne diskusjonen funnes..
    Mange lar dyre ting få for mye av fokuset i bildene og da blir det jo så oppbrukt.
    Skjønner hva du mener og er enig på egne veier også 😉
    Heier på masse kreative påfunn i 2014 og bedre helse!!
    Klemmer

    Svar
  11. AstridVU sier:
    12. januar 2014, kl. 17:14

    Absolutt enig, og et veldig godt og reflektert innlegg synes jeg 🙂 Tror vi alle har godt av å ta en pust i bakken, se hva vi virkelig gjør – og ta våre egen valg ift evt justeringer vi vil gjøre, enten det er på den ene eller andre fronten! Du er i hvert fall utrolig flink, og jeg blir alltid inspirert når jeg svinger innom deg enten det er her eller der, og så blir jeg alltid så glad av å se smilet ditt 🙂 Godt nytt år!

    Svar
  12. Marthe sier:
    12. januar 2014, kl. 23:14

    God søndagskveld Ann Merete!

    jeg leste dette innlegget før jeg dro på kino i kveld, og ble sittende å tenke på det innimellom det som skjedde på lerretet. Veldig bra skrevet, og jeg kjenner meg igjen i mye.

    Det blir interessant å se hvor denne debatten tar veien. Det eneste jeg er sikker på er atjeg er veldig glad for alt bloggingen gir meg og at jeg fryder meg over å se forskjellige stiler og uttrykk.

    Skulle egentlig skrive noen lange tankerekker, men er visst for trøtt for det. Ville bare at du skulle vite at jeg syntes det var bra skrevet!

    Kos deg med både Dixon-lamper og arvede bord, en miks jeg synes er helt fantastisk!

    Varm klem til deg

    Svar
  13. Designlykke sier:
    13. januar 2014, kl. 15:22

    Så fin stue, kjære deg. Håper du har det bra og at vi ses om ikke lenge. Stor klem fra meg.

    Svar
  14. Signe sier:
    16. januar 2014, kl. 17:58

    Denne perlen av et innlegg hadde jeg klart å gå glipp av gitt, helt til nå!
    Jeg er så enig med deg i at noen «it-saker» kan ta seg helt forskjellig ut i forskjellige hjem. Det er jo ikke sånn at alle som har string-hylle har like hjem 🙂

    Samtidig synes jeg at det fins SÅ mange nesten-helt-like-blogger. Da snakker jeg hvit string, hvit sofa (dekorstein!), pledd med kors, lup osv. Jeg kunne holdt på lenge. Da kjeder jeg meg bare i hjel… Så JA til å ta kreativiteten tilbake 🙂

    Klem
    //Signe

    Svar

Legg igjen en kommentar Avbryt svar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær om hvordan dine kommentar-data prosesseres.

Velkommen til meg!
Denne bloggen drives av Ann Merete Slåttland.

Arkiv

Kategorier

Instagram

annmeretes

Kreativ-i-tet | Hadeland 🇳🇴
Frilansjournalist & innholdsprodusent 📝 Bonytt / rom123 / Maison / Kamille / Hytteliv
❤️ interiør, hage, drivhus & natur 🌲

Ann Merete Slåttland
Advent 2025 🕯️ Jeg oppdaget tilfeldigvis at d Advent 2025 🕯️
Jeg oppdaget tilfeldigvis at det i dag er akkurat ett år siden jeg postet noe på denne Insta-kontoen! 😅 

Og så var det straks jul igjen, og jeg fikk lyst til å dele et bilde av årets adventsstake - som vanlig Kubus fra @audocph - som har blitt pyntet med tørka klementinskiver (som hang der fra adventsstaken i fjor 😆🫣), noen furukvister jeg fant rett utenfor huset og sløyfebånd. Lysene fant jeg hos @denkreativespire og det er vel ikke helt tilfeldig at de matcher fargen på spisestuestolene 😇

Så får vi se om det går ett år til neste bilde, time will show ☺️ Ønsker deg ei fin adventstid 🕯️🌟

#advent #adventsstake #adventslys #jul #juleinspo #juleinspirasjon #interiør #interiørinspo #interiørinspirasjon #indretning #interiör #diy #kubus #bylassen
Årets dørkrans 🎄✨ Laget på halmkrans med k Årets dørkrans 🎄✨ Laget på halmkrans med kvister av edelgran, einer, noen fine, rosa blomster (oktoberbergknapp) fra hagen hos mams&paps, og litt pynt. Koselig tradisjon med mamsen å lage kranser før adventstida hvert år 🥰 @sandbeck51 

#krans #dørkrans #julekrans #jul #juleinspo #juleinspirasjon #julepynt #diy #doityourself
Veldig glad i drivhuset vårt, altså 🥰☀️🥒🍅🫑🌶️🌻🌸 

Det er et Green Room Season Wall-drivhus kjøpt fra @willabgardenno 🌿 Grunnmuren er nyinnkjøpte murstein via Willab Garden, mens mursteinene i gulvet inne og utenfor er kjøpt via @finn_no 🙌🏻 

Vi leide inn en med gravemaskin for grunnarbeidet, mens resten har vi gjort selv - det inluderer bæring av ørti tonn grus og jord, mure opp grunnmur, skru og sette sammen alle deler av drivhuset, legge gulv, bygge bordet i midten og kassa utenfor + et avansert teknisk system for vanning, lufting og div. som snart er ferdig. Det er lagt inn vann og strøm der, samt gjenbruk av en gammel liten Jøtul-ovn som jeg har pusset opp.

Stort sett alt av planter i og rett utenfor drivhuset er sådd selv og for tida spiser vi oss grønne på agurker, urter, paprika og tomater 🥒🍅🙌🏻 

Utenfor har vi kjøkkenhage med poteter, gulrøtter (som er litt trege i år?), sellerirot, gresskar, squash, jordbær, hvitløk (som er høstet), rødløk, gulløk, salater og div. rotgrønnsaker som jeg tester ut om jeg får til - med variabelt resultat 😄🫶🏻

Mye jobb (og en del penger) har gått med, men veldig gøy nå når det ikke er såå mye slit, men mest kos ❤️

#drivhus #drivhusliv #drivhushygge #drivhusinspirasjon #drivhusinspo #drivhusinspiration #drivhuslykke #greenroom #orangeri #oransjeri #uterom #uterom_inspo #hage #hageinspo #hageinspirasjon #hageliv #hagelivoguterom #dyrkeselv #willabgardenno #willabgarden #hageglede #lunnerhagelag #rom123 #boligdrøm #levlandlig
Det har visst blitt en liten tradisjon å dele et Det har visst blitt en liten tradisjon å dele et bilde hver dag i adventstida på story; små glimt av forberedelser og det som er jul for meg. Noen ganger dukker det bare opp motiver som vil være med - som sauen til naboen i solnedgang - og ellers er tanken at det skal være ganske lavterskel og uten en plan 😊 

På den måten føler jeg at det er lettere å huske på å legge merke til de små, vakre tingene rundt seg, noe jeg tenker er viktig når vi lever i et kaotisk verdensbilde. Jeg setter pris på hvor heldig jeg er! 🙌🏻

Med en liten sammenstilling av alle bildene vil jeg få ønske familie, venner og bekjente ei god og fredelig jul ❤️🎄✨☃️🎁🎶 Håper det nye året vil bringe med seg glede, fine øyeblikk og god helse til alle!

Juleklem 🥰
Endelig advent! ✨🕯️ Airfryer funka fint o Endelig advent! ✨🕯️ 

Airfryer funka fint og effektivt til tørking av klementinskiver forresten 🍊👌🏻

#advent #adventsstake #adventslys #jul #juleinspo #juleinspirasjon #bylassen #kubus #interiør #interiørinspo #interiørinspirasjon #indretning #indretningsinspiration #juleinspiration #rom123 #boligdrøm #bonytt #vakreverden
Søndag 💛 • • • • • • #interiør Søndag 💛

•
•
•
•
•
•

#interiør #interiørinspo #interiørinspirasjon #indretning #indretningsinspiration #interiör #interieur #stue #vardagsrum #woonkamer #stueinspo #stueinspirasjon #stueinspiration #piano #tapet #tapetinspo #boråstapeter #søndag #helg #rom123 #boligdrøm #levlandlig #bonytt #ukestart_homebymarit
Adventstid ❤️ Etter et (nesten litt for) hekti Adventstid ❤️ Etter et (nesten litt for) hektisk år er det straks ferie i enkeltpersonforetaket! Gleder meg maksimalt 🥰 Og så er det julekonsert med koret jeg synger i på søndag. Som alltid er det mange sommerfugler i magen, men det går sikkert bra 🎶😄 

Håper du har ei fin førjulstid 🥰🎄

#advent #adventsstake #adventslys #juleblomster #amaryllis #jul #juleinspo #juleinspirasjon #juleinspiration #julinspiration #julestemning #interiør #interiørinspo #interiørinspirasjon #indretning #interiör #interieur
Tilbake til favorittdrivhuset! 😍 Da jeg jobbet Tilbake til favorittdrivhuset! 😍 Da jeg jobbet i Porsgrunds Porselænsfabrik i fjor var jeg hos @ranli_ og koste meg med styling og foto som skulle brukes til markedsføring. I dag er @ireneslundephotography og jeg ute på oppdrag for @levlandlig og tilbake hos herlige Ranveig for å lage reportasje 🌸 Det er så mye fint her at vi dåner av inspirasjon, og gleder oss masse til å se det på trykk neste sommer! 😍 Tusen takk for at vi fikk komme på besøk, og til og med overnatte til i morgen (da skal vi nemlig videre for å lage hyttereportasje for rom123 på Gautefall) 🧡

#boligreportasje #reportasje #levlandlig #drivhus #interiørstyling #interiør #interiørinspo #interiørinspirasjon #blomster #pelargonia #dronningingrid
Lyngør-Love 😍🇳🇴 #lyngør #visitnorway # Lyngør-Love 😍🇳🇴

#lyngør #visitnorway #visitlyngør #sommer #ferie #sørlandet #norwayraw #visitsørlandet #tvedestrand #visittvedestrand
Asså, jeg glemmer at når jeg poster noe på Face Asså, jeg glemmer at når jeg poster noe på Facebook så postes det visst automatisk her også 😅 Det var egentlig ikke meningen, men jeg kan jo bjuda på. To dager på Snekkerkurs for damer hos @skoientoppen har vært lærerikt! Temaet var «bygg drivhus/hagestue» og vi lærte å bygge reisverk, takstoler, bruke sag, drill og annet verktøy. Veldig moro og fint å lære litt mer om snekring, og ikke minst finne mer mot til å prøve sånt sjøl! 😄🪚🔨🔩
Hurra og gratulerer med dagen til alle, men som va Hurra og gratulerer med dagen til alle, men som vanlig: Mest av alt gratulerer med dagen til min kjære Even som har bursdag i dag 🥰🇳🇴☀️🌸

#17mai #norskeflagg #17mai2022 #blomster
Jula varte helt til påske! 🐣😆 Det var ikke Jula varte helt til påske! 🐣😆 Det var ikke helt planlagt med såpass langt fravær på denne kontoen, men sånn ble det visst bare. Ikke finnes det noen god grunn heller, bare litt umotivert for å dele på egne vegne bare 😅 

I fjor var jeg som mange veit i fast jobb som markedsfører, men etter en stund føltes det av flere grunner ikke riktig. Jeg er som kjent fan av å lytte til magefølelsen, så da sa jeg rett og slett opp og gikk tilbake for fullt til frilanslivet. Det angrer jeg ikke på! 🙌🏻 Nå har jeg flere faste oppdrag enn noen gang, og kan styre dagene akkurat som jeg vil. Jeg har faste oppdrag for papirmagasinene til rom123, Kamille, Hytteliv og Lev Landlig, samt at jeg drifter sosiale medier for @rom123egmont @hytteliv @kamillenorge og @boligdrom 💛 I tillegg lager Irene og jeg bolig- og hyttereportasjer igjen. 

Så nærme å møte veggen som jeg var i fjor har jeg ingen planer om å oppleve igjen. Det tar kanskje litt tid å bygge seg opp igjen etter noe sånt, så det kan jo være noe av grunnen til fraværet her. Interiør her hjemme har liksom heller ikke føltes så gøy, men i dag smalt jeg i hvert fall sammen en liten påskedekorasjon av noe jeg fant i påskepyntkassa + en blomst (sveip for nærbilde) 🐣 
Jeg har kanskje ikke vist fram den grønnmalte veggen i stua heller? Ja, to vegger er grønne, faktisk. Taklampa havnet også på veggen som du ser ☺️ Vi ble veldig fornøyd med oppussinga av stua, men noen detaljer mangler visst ennå 😅 Nå står flere oppussingsplaner foran oss (hørte jeg bad!?), og jeg veit ikke om jeg gleder eller gruer meg mest 🤪

Det kjennes uansett ut som at overskuddet er på vei tilbake, og nå gleder jeg meg til at resten av snøen smelter i hagen og det blir tid for grønne fingre igjen 🌱🌸 

Håper DU får en god påske og tid til å lade batteriene 💛

#påske #påskepynt #påskedekorasjon #påskeblomst #diy #interiør #interiørinspo #interiørinspirasjon #stue #stueinspo #stueinspirasjon #sofa #sofakrok #farger #jotunnorthernmystic
❤️ GOD JUL ❤️ Håper du får en fin julekv ❤️ GOD JUL ❤️
Håper du får en fin julekveld og ei koselig romjul! 🎄

#jul #juletre #julepynt #julestemning #stue #spiseplass #spisestue #interiør
Ting skjer! 👏🏻 Tapetet er endelig festet til Ting skjer! 👏🏻 Tapetet er endelig festet til veggen og stua blir ny til jul 🥰 Dette er Dahlia garden 7666 fra @borastapeter - og jeg kan i grunnen like å bo i en blomstereng 😄🌸 Har forresten lyst på to vegglamper over pianoet - noen forslag?

#oppussing #tapet #dahliagarden #dahliagarden7666 #wallpaper #stue #piano #planter #monstera #interiør #indretning #interiör #gjenbruk #genbrug
Treasures from the garden 🌸💛 • • • • Treasures from the garden 🌸💛
•
•
•
•
#blomster #flowers #blommor #blomsterbukett #bukett #interiør #indretning #interiör #interieur #rom123 #boligdrøm #stemning_casachicks #boligpluss #bonytt #boligdrøm #kähler #porsgrundporselen #spire
Kan jo ikke si noe annet enn at jeg ble meeeeget f Kan jo ikke si noe annet enn at jeg ble meeeeget fornøyd med lyse gardiner i spisestua 🥰 Det neste nå er å teste noen porselenslamper fra jobben over bordet, det blir spennende! Ha en finfin fredag ☀️
#spisestue #spisebord #spiseplass #stue #stueinspo #stueinspirasjon #vardagsrum #stueinspiration #interiør #interiørinspirasjon #rom123 #bonytt #boligdrøm #vakrehjemoginteriør #boligplussminstil #gullfjæren_stue #whiteinterioryes #stemning_casachicks #interiör #indretning #interieur
Fra en dag i forrige uke da jeg stylet og tok bild Fra en dag i forrige uke da jeg stylet og tok bilder av noen nyheter for @porsgrundsporselaensfabrik på nydelig location i hagestua hos mams&paps 🥰 Det har ikke blitt så mye tid til å skape miljøbilder i jobben ennå, men håper å få det til mer fremover! 🙌🏻🍓
#porsgrundporselen #jordbæreng #servise #fotostyling #borddekking #matstyling #interiørstyling #hagestue #interiør #borddekkingstips #borddekkingsideer #rom123 #boligdrøm #levlandlig
En liten status quo i stueoppussing - tak, vegger, En liten status quo i stueoppussing - tak, vegger, lister og vinduer er malt i spisestua 🙌🏻 Fargen på veggen ble Soothing beige fra @jotunlady - vi er fornøyd med det! 😃 Lyse gardiner skal opp, men de første vi prøvde var ikke helt riktig (for gjennomsiktige) så de mørke kom opp igjen midlertidig. Nye lamper skal også på sikt på plass, og gulvteppet er jo sørgelig preget av katteklør.. men jeg liker i grunnen fargen på det vi har, og tviler på at et nytt teppe får være i fred 😅😸 Tapetrullen henger kun oppe med tape på kanten der, «noen» måtte vende seg litt til det først, og nå er det heldigvis godkjent 😁 Del 2 av oppussing blir da til høyre for spisestua med tapetsering og maling, samt bygging av ny bokhylle 🤞🏻 og del 3 blir til venstre for skapet (sofa/TV-sone). PS: Sangen er en av mine favoritter, skikkelig powerlåt 💪🏻 Hva synes du om den nye fargen på veggen? Happy lørdag! 💛
#oppussing #spisestue #stue #stueoppussing #malevegger #soothingbeige #jotunsoothingbeige #veggmaling #interiør #indretning #interiör #interiørinspo #rom123 #boligdrøm #stemning_casachicks #stueinspirasjon #stueinteriør #spisebord #farger
Mitt nye favorittkrus 💙 Laget på @porsgrundspo Mitt nye favorittkrus 💙 Laget på @porsgrundsporselaensfabrik selvfølgelig 😃 Stas å drikke morgenkaffen av dette, når jeg vet alle timene med produksjon og håndmaling som ligger bak!
Sånn har det blitt, rekker bare å ta bilder av jobbting, så da kan jeg vel like greit dele litt av det her også? 🥰
Herlig at hvitveisen er på vei, forresten! God helg, da du! ☀️
#kaffekrus #kaffekopp #bogstadstråmønster #bogstadstrå #porsgrundporselen #hvitveis #vårblomster #tapet #boråstapeter #favorittkopp #favorittkrus #kaffeskål
Ønsker alle en GOD PÅSKE med et bilde jeg tok he Ønsker alle en GOD PÅSKE med et bilde jeg tok her hjemme for jobben @porsgrundsporselaensfabrik 💛 Jeg lånte med meg en vakker Spire-lampe hjem, er den ikke fin? 😍 Synes det matte hvite porselenet er såå vakkert sammen med messingen (må jeg kalle dette reklame for egen jobb? 😄) 
Akkurat nå ser det slettes ikke sånn ut her ved spisestua, vi har nemlig E.N.D.E.L.I.G satt i gang med å male tak og vegger her! Altså, det har jeg hatt lyst til siden vi flyttet inn for 4,5 år siden. Andre rom har vært prioritert først, men nå skal altså stua til pers 🙌🏻 Følg med på story, deler underveis der. Men akkurat i dag ble det ingen maling, siste jobbings før ferie unnagjort, og nå beina i sofaen og noe godt i glasset 😇 
Ja, goood påske, da! Klem! 💛
#interiør #interiørinspo #interiørinspirasjon #påske #påskepynt #lampe #spirelampe #porselenslampe #lampedesign #norskdesign #norskproduksjon #designlampe #konradgalaaen #lampeinspo #stue #stueinspo #stueinspirasjon #belysning @porsgrundlights
Load More Follow on Instagram

Vixen Influencer Awards 2017

vixen influencer awards
© 2026   Copyright Kreativ-i-tet Ann Merete Slåttland. All Rights Reserved.